Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Evde saç boyama ile ilgili ipuçlarını kullanarak, saç renginizi kendiniz değiştirebilirsiniz. Kuaföre bir ton para harcamanıza gerek yok.

1.Kural
Saç tonunuzun 2 tondan fazla koyusu veya açığını evde boyamayı denemeyin. İşin altın kuralı bu. Çünkü açıcı maddeyi kendi kendinize kontrol edemezsiniz, bunu ancak teknik bilgiye sahip bir kişi yani kuaför yapabilir.

Evde saç boyarken radikal değişiklikler yapmayın. Saç renginizle aynı tonları deneyin.

2.Kural
Saç boyasının zararlarını önlemek için yıkanmamış, kirli saça boya uygulayın. Saçınızın doğal yağları bariyer görevi görecektir.

3.Kural
İlk kez evde saç boyayacaksınız, yarı-kalıcı/geçici saç boyalarını tercih edin. Fakat geçici boyalarla saçınızı açamazsınız sadece koyultabilirsiniz.

4.Kural
Boyaya başlamadan önce saçınızı 4-5 parçaya bölüp, tokayla tutturun. Sırayla bu parçaları boyayarak devam edin. Bu şekilde kolay ve hızlı boyayabilirsiniz. Hepsini aynı anda boyamaya kalkarsanız, boya bulaşabilir ve düzgün olmayabilir.

5.Kural
Profesyonel saç boyama araçlarınız tam olsun:Karıştırma kabı, saç boyama fırçası ve eldiveni.

6.Kural
Saç renginiz çok koyu olursa, moralinizi bozmayın! Rengi yumuşatmak için bulaşık deterjanı kullanarak 2 ya da 3 kez saçınızı yıkayın. Bulaşık deterjanı pigmentleri açar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.