Esmer Kadınlara Makyaj Tüyoları

Esmer tenli hanımlar için güzel görünmek aslında o kadar zor değil. Çünkü esmer tene sahip olan hanımlar bu konuda çok daha şanslı. Kendi cilt renklerine uygun makyaj tekniklerini uyguladıklarında daha başarılı sonuçlar alırlar. Ve bunun sonucunda istedikleri etkiyi karşı taraf ta rahatça uyandırabilirler.
Şimdi sizlere nasıl ürünleri tercih edebileceğiniz, hangi tür makyaj yapmanız gerektiği hakkında önerilerde bulunucağız. Bu önerilerimizi uygulayıp sonuçları görmek yada görmemek tamamen sizin elinizdedir…

  • Satın alacağınız malzemelerin yumuşak ve yağsız, alkol ve parfüm içermeyen kaliteli ve doğal ürünler olmasına dikkat ediniz. Mümkün olduğunca koyu tenliler için üretilen ürünler arasında tercih yapmalısınız.
  • Fondöten seçiminde mutlaka dikkat edilmesi gereken seçim fondöteninizin ten rengimizde kaybolmasıdır. Yani ya teninizin renginde ya da ten renginizden bir ton daha açık kullanmalısınız. Çünkü fondöteninizi eşitlemek ve vurgulamak için kullanmalısınız. Tercih etmiş olduğunuz fondöteni asla göz çevresine uygulamayın. Aksi takdirde o bölgede oluşan ve biriken kaz ayaklarını ortaya çıkarabilirsiniz. Renk seçiminde de bakır, turuncu, ve bronz renk bazlı fondöten tercih etmek sizin yararınıza olacaktır.
  • Fazla yağı önlemesi ve makyajı sabitlemesi için mutlaka pudra kullanmalısınız.
  • Allığınızı sürerken önce hafif dokunuşlarla ağırlığını kontrol edin. Yuvarlak hatlı yüzler için elmacık kemiklerinin altına allık sürerek daha ince gösterebilirsiniz.
  • Kahverengi gözlere, sedefli kahve, altın veya bronz rengi gibi tonlar dikkati gözlerinize toplar. Üst ve alt kirpik diplerine pırıltılı eye-liner uygulayın. Bu sayede gözleriniz aydınlık görünecektir.
  • Şeftali renginde ki ruj türleri dudaklarınızı doğal gösterir. Çünkü açık ve parlak renkler ince dudakların daha dolgun görünmesini sağlar.
  • Dişlerinizin daha beyaz görünmesi için kahve veya pastel renkler kullanmalısınız.
  • Kirpikleriniz için ise başka bir yöntem daha var aslında. Kirpiklerinize rimel uygulamadan önce pudranızı fırçalayarak sürerseniz çok daha dolgun kirpiklerinizin görünmesini sağlarsınız. Bu sayede belkide tam olarak istemiş olduğunuz sonucu elde edeceksiniz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.