Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır

Makyajınızı geceye uyarlamanın en pratik yolu, gri tonlarıyla yaratılan dumanlı bakışlardan geçiyor.

Büyülü bir akşamüstü; gökyüzünün gri-mavi renginden, fırtına öncesi bulutların kurşuniliğine kadar birçok gri tonunu içinde barındırır. Ten renginize uygun bir seçenekle pek çok farklı görünüm yaratmanız mümkün. Dilerseniz tatlı ve buğulu bir romantizm, dilerseniz çarpıcı ve dramatik bir etki…

Sonsuz seçenekler sunan gri tonları, sonbahar-kış makyaj modasının göz bebekleri arasında yumuşak gri tonlarıyla yaratılan dumanlı bakışlar adeta iç dünyamızı yansıtıyor.
Gri tonlarıyla yaratılan dumanlı bakışların en çarpıcı örneklerinden biri de tek dokunuşla göz kenarlarında metal rengi yansımalar yaratan bir gümüş rengi. Bu rengin en harika tarafı, hiçbir zaman siyah kadar baskın ve güçlü olmaması. Gri gözler, yumuşak bir makyajla son derece başarılı bir şekilde örtüşüyor. Ayrıca, grinin altı çizilmemiş koyuluğu gizemli bir hava yaratmak için de ideal. Dramatik bir etki için ise göz kapaklarında kalın dokulu koyu griler kullanılmalı.

“Önce siyah göz kalemi ile belirgin bir çizgi çekin, sonra da bu çizgiyi göz kapaklarınıza sürdüğünüz pırıltılı gri farla karıştırın.”
Biraz daha farklı bir görünüm için kaşların alt kısmına beyaz yerine metalik bir mor veya pembe tonlarıyla renk verebilirsiniz.
Göz makyajınız için gri tonlarını tercih ettiğinizde, yanaklarınızda çok açık bir pembe tonu kullanın. Dudaklara gelince; metalik gümüş rengi gözkapakları ile mat kırmızı rujları, koyu gri gözlerle de parlak dokulu pembe rujları eşleştirin.
Ve unutmayın, hangi griyi seçerseniz seçin, bu sezon çekici görünmenin en kolay yolu dumanlı gözlerden geçiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.