Cam ve aynalar leke bırakmadan nasıl silinir

Camlar ve aynalar temizlik konusunda büyük hasiyet noktalarımızdan birisi, en sinir bozucu tarafı da camınızı silmenize rağmen üzerinde izler kalması ve hiç silinmemiş gibi olmasıdır.

Bu durum da sizin haliyle yaptığınızın sonucunu göremediğiniz için temizlikten sıkılmanıza neden olmaktadır. İşin püf noktası kullandığınız cam ve nemlendiricidedir aslında.

Temizlik sırasında eğer pamuklu bezler kullanırsanız bunlar büyük oranda camınızda leke kalmasını sağlıyor. Bu tür pamuklu bezler yerine cam bezinden faydalandığınızda camlarınızın ve aynalarınız artık daha bir canlı parlıyor olduğunu göreceksiniz.

Camınızı silme işlemini bitirdikten sonra camınızı aynı şekilde özenle kurulamanız gerekiyor. Bu aşama da yine pamuksuz bezler tercih etmeniz gerekiyor. Çoğu bayanın evinde var olan ve yıllardır kullanılan gazete kağıdı da bu işi görebilir.

Ayrıca özellikle pencerelerde yağan yağmurun etkisiyle lekeler oluşur ve nemlenme meydana gelir. Bunları engellemek için de camımızı sildikten sonra bir bez parçasına bir miktar gliserin döktükten sonra camımızı silebiliriz. Bu işlem camın nemlenmesi ve terlemeyi de bir nebze azaltacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.