Tüp Bebek Fiyatları

Ülkemizde yirmi yıl önce uygulanmaya başlayan ve hızla gelişen bir uygulamadır. Tüp bebek,  kısırlık nedeni ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu yardımcı üreme tekniğidir. Kadından alınan yumurta ile erkekten alınan sağlıklı spermin vücut sıcaklığında döllenme işlemi gerçekleştirerek anne rahmine yerleştirme işlemine denir. Gelişen teknoloji ile uygulanmaya başlanan mikroenjeksiyon yardımı ile sperm sayısının en az hatta hiç sperm bulunmayan erkeklere de dahi tüp bebek uygulaması yapılmaktadır. Günümüzde doktorlar tarafından “ senin asla çocuğun olmaz diye kendi üzerine tanı konmuş pek çok kişi tüp bebek tedavi yöntemleri ile çocuk sahibi olmuşlardır.

Tüp bebek uygulamasının fiyatı ne kadardır?

Dünyada birçok ülkede uygulanan tüp bebek çoğu ülkede dokuz ile on bin dolar maliyet çıkarılmaktadır. Türkiye de ise tüp bebek uygulaması ortalama 3000 tl olarak yapılmaktadır. Tedavi maliyeti 1400- 2700 dolar olan uygulamanın ilaç maliyeti 1500-2800 dolar arasında farklılık göstermektedir. Bu nedenle tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen aileler bir kenara 5 bin tl kadar para ayırmalı ve öyle hastaneye başvurmalıdırlar.

Herhangi bir kuruluşa bağlı iseniz örneğin emekli sandığı, bu kuruluşun size sağladığı avantajlardan yararlanmak için sağlık bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastanelerin den ya da üniversite hastanelerinden tüp bebek tedavisi uygundur raporu almanız gerekmektedir. Bu rapor alındığı takdirde, tedavinizin 1.123 tl lik ücretini bağlı olduğunuz kurumdan alma hakkı kazanırsınız.

Tüp bebek işlemi bittikten sonra (TÜP BEBEK UYGUNLUK RAPORU)hangi merkezde tedavi uygulandığını açıklayan raporu epikriz ile sevkinizle kurumunuza getirmelisiniz.Raporunuzu kabul ettiği taktirde 1.123 tl lik ücreti size belirli zaman diliminde geri ödenecektir .

Bunun yanında tedavi için erkekten ameliyat yöntemi ile sperm alındığı durumlarda. Mikro –tese ameliyat adı verilen operasyon geçirilmiş ise ameliyat ücretinin altı yüz tl kısmı bağlı olduğunuz kurum tarafından ödenmektedir.

Tedavi bittikten sonra herhangi bir ilaç verildi ise ilaç raporu ile ilaç ücretinin %80 lik kısmını kurumunuz ödemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku