Su İçme Alışkanlığı Kazanmak İçin Neler Yapılmalı

Ocak 9, 2014

Su hayatımızın bir parçası ve uzmanlar günde minimum 2 litre su içmemizi tavsiye ediyor. Peki su içmeyi sevmeyenler yada alışkın olmayan kişiler nasıl davranmalı biliyor musunuz?
Yaz aylarına girmeye sayılı günlerin kaldığı şu bahar aylarında yaz sıcakları yavaştan yavaştan kendini göstermekte olduğundan vücudumuzun su ihtiyacı da giderek artmaktadır. Sıcak hava terlemeye neden olduğu için vücutta bulunan su miktarında azalma söz konusu olur ve bu nedenle yaz aylarında daha fazla su tüketmemiz gerektiğini sağlığımız açısından son derece mühim olduğunu unutmayalım. Vücutta sıvı kaybının olduğu yaz aylarında günde en az 2-3 litre su tüketmeye özen gösterelim. Peki su içmeyi sevmeyenler ne yapmalı?

Su içmek size işkence gibi geliyorsa eğer bu durumun çözümü oldukça basit. Su içmeyi sevmeyenler suyu farklı şekillerde tatlandırarak içebilirler. Nasıl mı? Suyunuzun içine meyve dilimleri atmak gibi.

Su içmeyi sevmeyenlere suyu sevdirecek ve yaz aylarında vücudun susuzluğunu giderecek meyveli sular oldukça pratik bir çözümdür sizler için. Yaz meyvelerinden istediğinizi dilimleyin ve bir sürahi dolusu suyun içine atın. Meyveler suyun içinde 15 dakika kaldıktan sonra suyunuz içmeye hazır demektir. Arzuya göre içine buzda atabilirsiniz. Limon, salatalık, karpuz, çilek, elma, armut, şeftali, mürdüm eriği ve diğer yaz meyveleri ile bu şekilde kendinize özel su hazırlayabilirsiniz. Üstelik bu karışım vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almanıza da olanak sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın