Selülite İyi Gelen Besinler

 

Selülit her zaman çok şişmanlık ve obezitenin sonucu olmamasına karşılık, kadınlarda yağ dokusundaki azalma her zaman selülit dokusunda bir iyileşme görülmesini sağlamıştır.

 

Bununla beraber bazı bulgular spesifik gıdaların ve gıdadestek gruplarının, bu problemi çözmede, anti-selülit diyetlerinin sadece yağ kaybettirici diyetlerden daha etkinolduklarını kanıtlamıştır.

 

Selülitle ilgili en etkili yöntemlerden bir tanesi basit şekeri ve rafine edilmiş karbonhidrat kaynaklarını tüketmemektir. Diğer bir önemli unsur ise tam buğdaydan yapılmış ekmek grubugıdaları ve meyveler gibi kompleks karbonhidratları tüketilirken bir protein kaynağı veya sağlıklı bir yağ grububesini ile tüketilmesine özen gösterilmesidir. Bu sayede sindirim yavaşlayacağından insülin salgısı da sınırlandırılacaktır.

 

Dolaşımın düzenlenmesi kan akışı ve su birikiminin engellenmesi

 

SU :

 

Su biyokimyasal olayların oluşumunu maksimize eder ve vücuttan toksin ve atıkların atılmasına yardımcı olur. İhtiyaçkadar içilen sıvı normal kan basıncını sağlar, kan akışını vehücre içerisinde sıvı oranını düzenler.

 

KUŞKONMAZ:

 

Doğal bir ödem söktürücüdür. Ödemi engelleyerek selülit oluşumunu da engeller.

 

YAĞLI BALIK:

 

Yağlı balıkta bulunan Omega- 3 damarları genişleterek kan dolaşımını ve kan akışını kolaylaştırır.

 

SARIMSAK VE SOĞAN:

 

Kan basıncının düşmesine sebep olarak dolaşımın ve kan akışının rahatlamasını sağlar.

 

ZENCEFİL:

 

Aspirin gibi etki göstererek kan damarlarında plak oluşumunu engeller, daha az yapışkan hale getirir. Aynı zamanda kanı inceltici etkisinden dolayı dolaşımı ve kan akışını rahatlatır. Zencefilin anti- enflamatuar etkisi de kuvvetlidir.

 

KEREVİZ:

 

İçerisindeki maddeden dolayı (3-butylphthalide) kan damarlarının kasılmasını önleyerek dolaşımı rahatlatır.

 

MUZ:

 

İçerisinde bulunan potasyumla kan basıncını düşürür ve dolaşıma yardımcı olur

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku