Sedef, sıkıntı olmaktan çıkıyor

Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi Sahibi Yunus Ersin, çok özel karışımlar ve çamur kremi ile sedef hastalığına çok üst düzeyde çözüm bulduklarını belirterek, “Sedef hastalarımıza bitkisel takviyeyle yaptığımız derman arayışlarında yüz güldüren neticelere ulaştık” dedi

Cilt üzerindeki lekelenmelerin üst düzeye çıktığı Sedef hastalığı, bu hususta derman arayanların hekim hekim dolaşmasına neden oluyor. Oysa, bu konudaki derman, uzman herbalistlerin bitkisel takviyeleriyle mümkün olabiliyor

Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi Sahibi Yunus Ersin, çok özel karışımlar ve çamur kremi ile sedef hastalığına çok üst düzeyde çözüm bulduklarını belirterek, “Sedef hastalarımıza bitkisel takviyeyle yaptığımız derman arayışlarında yüz güldüren neticelere ulaştık” dedi.

Yunus Ersin, yaptıkları farklı çalışmalarla ve bitkisel ilaç takviyesiyle sedef hastalığına garantili çözüm bulduklarını, bundan böyle kendilerine müracaat eden sedef hastalarına kısa sürede dertlerine derman olabileceklerini ifade etti.

Aylarca üzerinde çalıştıkları şifalı çamur formülasyonuyla sedef hastalığına bitkisel takviye yaparak çare ürettiklerini belirten Ersin, “Sedefin bir çok çeşidi var. Böbrekten, kara ciğerden, bağırsaktan gelen sedef, dermatolojik sedef, genetik ve sinir sistemiyle ilgili sedef. Biz hem içerden hem de dışardan tedaviye yardımcı unsurları gerçekleştiriyoruz” dedi.

Sedef hastalarına çare olabilmek için hastalığın niteliğini belirlemek açısından muhakkak hastayı görmelerinin gerektiğini belirten Ersin, “Birebir görüşmeyle daha etkili bir süreci başlatmış oluyoruz. Diyet perhizle birlikte bir çok sedef hastalarında çareyi üretiyoruz. Bunun yanında hastalarımızı gruplar halinde kontrol ediyoruz. Böylelikle hastalarımız da kendi durumlarını yakından izleyebiliyorlar. Samimi olanlarla diyetine, perhinize dikkat etmeyenleri de ayıklayabiliyoruz” diye konuştu.

Sedef hastalarına müjde niteliğindeki bu çalışmalarda alanında uzman bir yurt dışı ekibiyle birlikte çalıştıklarını ve çok önemli bir formülasyona ulaştıklarını belirten Yunus Ersin, “Bu formül yurt dışında bile yok. Türkiye’de yaptığımız çalışmalarla bu formülasyonun etkilerini test ettik ve Sedef hastalığının tedavisinde önemli bir konuma ulaştık. Şifalı bitkilerin modern tıbba desteğinin en üst düzeyde seyrettiği bu formülasyonun içinde insan sağlığını tehdit eder nitelikte hiçbir madde yoktur” dedi.

Kullandıkları malzemelerin herkesin bildiği malzemeler olduğunu, fakat işin sırrının önemli olduğunu belirten Yunus Ersin, “Vazelin, ardıç katranı, kına, portakal yağı, kına, çörek otu yağı kullanıyoruz. Bununla beraber bu formülasyonu zenginleştirdiğimiz çamurumuz var. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isteyenler bizi ( 0 212-674 03 00) no’lu telefondan arayabilirler” diye konuştu.

Sedef hastalığı (Psoriasis) nedir?

Psoriasis Yunanca kaşınmak anlamına gelir. Psoriasis kalıcı bir hastalıktır. Sedef hastalığında kırmızı ve üzerinde sedefimsi beyaz pullar bulunan yaralar, özellikle kafa derisi, diz ve dirseklerde ortaya çıkar.

Bazı vakalar o kadar hafiftirler ki bu kişiler sedefleri olduğunu bile bilmezler. Bunun tam tersi bir şekilde psoriasis vücutta geniş alanları tutabilir. Psoriasis ailesel özellik gösterebilmesine rağmen, kişiden kişiye bulaşma özelliğine sahip değildir.

Hastalığın nedeni bilinmemektedir. Bununla beraber son zamanlarda yapılan araştırmalar beyaz kan hücrelerindeki anormal fonksiyonun derideki enflamasyonu uyardığı saptanmıştır.

Hastalık bir çok şekilde görülebilir. Hastalığın şiddeti, süresi, vücutta dağılımı ve şekli kişiden kişiye değişiklik gösterir. Sıklıkla açık kırmızı renkli lekeler şeklinde başlar. Zaman içinde genişleyerek üzerinde pullar gelişir. Yüzeydeki pullar kolaylıkla kaldırılabilirken, altta yerleşenler deriye daha yapışıktırlar. Bu kabuklar kaldırıldığında deri kanamaya hassasiyet gösterir. Bu kırmızı alanlar genişleyerek oldukça büyük alanları kaplayabilirler. Diz, dirsek, kasıklar ve cinsel bölge, kollar, bacaklar, avuç içi ve ayak tabanı, saçlı deri sedefin sık görüldüğü alanlardır. Daha çok hep aynı alanlarda görülme eğilimindedir.

 

İlgili gönderiler