Sağlıklı Saçlar İçin Hangi Gıdaları Tüketmeliyiz

0

Yediklerimizin saçlarımızın sağlığına doğrudan etki ettiğini yıllardır duyarız. Doğru mineralleri, vitaminleri ve besinleri alarak cildinizin ve doğal olarak da saçınızın daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Somon

Somon, saça yarar sağlayan besinler arasında en çok önerileni. D vitamini ve protein açısından zengin olduğu için saçın gelişimine katkı sağlayan somon, omega 3 yağ asitleri bakımından benzersiz bir kaynak.

Ceviz

Cevizin içeriğindeki E vitamini ve biotin, hücrelerin hasar görmesini engelliyor. Biotin eksikliği saç dökülmesine neden olabileceği için günde bir avuç ceviz saçlarınızı güçlendirmeye yardım ediyor.

Yumurta

Protein deposu yumurta, 4 anahtar mineralle doludur: çinko, selenyum, kükürt ve demir. Demir, saç köklerine oksijen taşımada hücrelere yardım ettiği için özellikle önemli!

Ispanak

Demirin saç için ne kadar yararlı olduğunu söylemiştik. E Temel Reis’in en büyük yardımcısı ıspanağın demir kaynağı olduğunu da artık hepimiz bildiğimize göre, ıspanak tüketimimizi arttırmakta fayda var!

Tavuk-hindi

Tavuk ve hindide bulunan yüksek protein oranı saçınızın dilediğiniz kadar sağlıklı gözükmesini sağlayabilir. Düşük protein tüketimi saçta kırılma ve dökülmelerin artmasına neden olabilir.

Havuç

Kendimizi bildik bileli havuçun gözlere iyi geldiğini annemizden duyar dururuz. Havuç, benzersiz bir A vitamini kaynağı olduğundan yalnızca gözlere değil saç derisine de iyi gelir. Bu haberi okuduktan sonra her salatanın içine en azından bir havuç rendelemeye başlamaya ne dersiniz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.