Saç Rengini Doğal Yollardan Nasıl Açarız

Saç renginizi doğal ve zararsız yollarla açmak istiyorsanız sizlerle paylaşacağımız bir kaç yöntem var bu yöntemlerden birini deniyerek sizde koyu olduğunu düşündüğünüz saçlarınızın rengini zararsız bir şekilde açabilirsiniz.

BAL KARIŞIMI
Balın içeriğinde bulunan hidrojen peroksitin saç rengini açma özelliği vardır. 1 veya iki fincan saç kreminin içerisine 3 veya 4 fincan bal ekleyin ve nemli olan saça bu karışımı uygulayın daha sonra saçınızı plastik bir bone ile kapatın. 8 saat kadar saçlarınızı bekletin ve sonra yıkayın.

LİMON KARIŞIMI
Limon da saç renginizi açar ve saçlarınızın daha aydınlık ve ışıltılı saçlara sahip olmanızı sağlar. Daha çok etki sağlamak istiyorsanız taze sıkılmış limonu kullanmanızı öneririz.
Bire üç ölçüsünde limon suyu ile suyu karıştırın bir sprey şişesine hazırladığınız karışımı aktarın ve saçınızın açılmasını istediğiniz bölgelerinize sıkın bu işlemi güneşli günlerde yapmanızı tavsiye ederim çünkü limonun işleme girmesi için ısı gerekir ve limon işlemini yaptıktan sonra saçlarınızın kurumaması için saç bakımı yapın.

Saçlarımıza orial gibi kimyasal ürünlerle yıpratmak yerine doğal yöntemlerle açabilir hemde sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Mesela en çok bilindik bir yöntem olan papatya yöntemi peki bu papatya ile nasıl saç rengini açabiliriz,

PAPATYA
Saç açıcı bitkisi olan papatya özellikle solgun sarı saçlar için oldukça etkilidir. saçlarınızın uçlarını haftada bir papatya çayı ile saçlarınızın parlamasını sağlar.
1/2 fincan papatya çiçeğini altı fincan kaynak suya ekleyin ve yarım saat kadar dinlenmesi için bekleyin. Çay soğuduktan sonra hafif nemli saça uygulayın. Başınızı küvetin içine tutarak çayın kolayca akmasını sağlayın tüm saça uygulandığından emin olduktan sonra yarım saat bekleyin ve saçınızı bol su ile yıkayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku