Oje süren kadınlar dikkat!

Kadınların olmazsa olmaz uygulamalarından biri de oje sürmektir. Peki ya siz oje sürerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte oje sürmenin incelikleri;

Kadınların çoğu oje sürmeyi sever. Yıl boyunca hem ayak hem de el tırnaklarını ojeye maruz bırakabilirler. Genel tercih olarak kadınlar el ve ayaklarında aynı renk oje kullanmaktadırlar. Ama bu tamamen tercihe bağlıdır. Fakat tavsiye edilen her iki tırnak bölgesindeki oje seçiminin aynı paralelde olmasıdır.

Kadınların oje sürmeyi sevdiklerini belirttik. Fakat bu uygulamada da dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Sene boyunca özelliklede yaz aylarında kadınlar hemen hemen her gün oje kullanır. Ancak tırnaklarınızın da hava almaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden Kış ayalarında yaklaşık bir ay ya da kırk gün süreyle el ve ayak tırnaklarınızı ojesiz bırakmanız gerekir.

Oje sürülmeyerek sararan tırnakların nefes alması sağlanmalıdır. Ayrıca oje kullanan kadınların ojenin altına koruyucu sürmeleri önerilmektedir. İçerisinde minicik tanecikleri olan, özel olarak üretilmiş koruyucular mevcuttur. Gözle görülmeyecek kadar küçük olan tanecikler el ve ayak tırnakların oje altından nefes almasını sağlar.

Bu işlem sayesinde tırnakların sararması engellemiş olur. Böyle bir işlem uygulamıyorsanız özellikle koyu renk ojelerden uzak durmalısınız. Çünkü koyu renk oje, ayak sürekli kapalı kaldığı için değiştirilmez ve bu durum daha çok yıpranmaya neden olur. Buda tırnak için olmaması gereken bir durumdur. Bu yüzden koruyucu kullanılması tavsiye edilir.

İlgili gönderiler