Mide üşütmesine ne iyi gelir?

Kış aylarında yakalandığımız hastalıklardan biri olan ve kişiye ciddi derecede rahatsızlık yaşatan mide üşütmesi sorunu, bitkilerin şifası ile kısa sürede ortadan kaldırılabilir ve kişi eski sağlığına geri dönerek hayatına devam edebilir. Mide üşütmesi rahatsızlığına karşı iyi gelecek olan bitkileri ve bu bitkilerden hazırlanacak bitki kürlerini siz değerli misafirlerimiz için paylaşıyoruz. Mide üşütmesinin bitkisel yöntemlerle tedavisi şöyledir:

Mide üşütmesinin bitkisel tedavisi
Mide üşütmesine iyi gelecek olan bitkiler şunlardır: Nane, limon kabuğu, karabiber, mercan köşk, zencefil, papatya, ıhlamur, ada çayı, kekik, yeşil çay, havlıcan, yıldız çiçekleri, kuşburnu pekmezi ve şam fıstıkları. Şimdi gelelim bu bitkilerden hazırlanacak bitki kürlerine.

Mide üşütmesine doğal çözümler
Nane limon kaynatma mide üşütmesine en iyi doğal çözüm yollarından biridir. Bir bardak sıcak suyun içine bir tatlı kaşığı nane atmak , bu karışımın içine yarım limon dilimi ya da limonun dörtte birini de ekleyip 10 dakika demlemeye bıraktıktan sonra tatlandırılmadan içilmek gerekir. Aynı şekilde bir bardak kaynar suyun içine zencefil, papatya, ıhlamur, ada çayı da yapılıp içilebilir.

Bir fincan kaynamış sıcak suyun içine bir çay kaşığı karabiber ekleyip içmekte mide üşütmesine iyi gelen çözümlerdendir. Karabiber yerine mercan köşk bitkisini de ekleyebilirsiniz.

Bir miktar taze ve güneş altında toplanmış kekik ince kı­yıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletillip, mide üşütüldüğü zaman iyice çalkalanıp süzülerek bir kesme şekerin üzerine beş damla damlatılarak tüketilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku