Mide Ekşimesine İyi Gelen Yiyecekler

Ocak 9, 2014

Midedeki asit nedeniyle mide ve göğüs kemiği üzerinde ortaya çıkan mide ekşimesi bugün birçok kişinin sorunudur. Mide ekşimesine neden olan birçok sebep bulunmaktadır. Hazımsızlıklar ve yanlış yeme alışkanlıkları mide ekşimesinin nedenleri arasındadır. Ayrıca hamilelik, aşırı fast food tüketimi, aşırı kilolar ve aşırı aspirin tüketimi de mide ekşimesine neden olabilir.
Mide ve boğazda görülen yanma hissi, açlık hissi, devamlı öksürük, peptik ülser, mide içeriğinin göğüs kafesine çıkması ve iştahsızlık mide ekşimesinin belirtileri arasında yer alır.
Mide Ekşimesine İyi Gelen Doğal Yiyecekler
Bol Su İçin: Günde en az 8-10 bardak su içmek midenizi temiz tutarak mide ekşimesinin oluşumunu engeller.
Asitli Gıdalardan Kaçının: Yağlı ve asitli gıdalardan uzak durmaya çalışın. Ayrıca alkol ve karbonlu içeceklerden de sakının. Düzenli olarak taze meyve suyu tüketmeye özen gösterin.
Bal: Bal mide ekşimesine en iyi gelen doğal çarelerden biridir. Yatmadan önce alacağınız bir kaşık bal mide ekşimelerine iyi gelir.
Sigarayı Bırakın: Sigara akciğer sadece akciğer kanserine neden olmakla kalmaz. Bunun dışında vücuda birçok zararı olan sigara mide ekşimelerine de neden olur.

 

Bir cevap yazın