Karbonhidrat tüylendiriyor!

Tüylenmenin biline birçok nedeni vardır. Yapılan araştırmalar sonucunda, özellikle kadınları rahatsız eden bu durumun nedenleri arasına yeni bir seçenek eklenmiştir. İşte tüylenmeye neden olan yeni bir sebep.

Yaklaşık iki bin kişinin üzerinde yapılan incelemeler sonucunda karbonhidratlı gıdaları tüketmenin tüylenmeye neden olduğu saptanmıştır. Özellikle kadınların üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, çok şekerli ve karbonhidratlı yiyecekleri tüketmenin insülin direncini oldukça artırdığı gözlenmiş.

Bu şekilde vücutta gereğinden fazla salgılanan insülinin,  vücutta erkeklik hormonu olan testosteron hormonunun fazla üretildiği neden olduğu saptanmıştır. Fakat bu durum kadınlar açısından hiç istenmeyen erkek tipi tüylenmelere yol açmaktadır.  Bu şekilde süre gelen bir beslenme türü adeta vücutta bir kısır döngü oluşturur.

Tabi ki tüylenmenin tek sorunu bu gıdalar değildir. Fakat yapılan araştırmaların sonucunda görülmüştür ki aşırı karbonhidrat tüketimi özellikle kadınlarda tüylenmenin nedenleri arasındadır. Uzmanların bu araştırması sonucu olarak siz kadınlara tavsiyemiz, ihtiyacınız olduğu kadar karbonhidrat tüketmenizdir.

İlgili gönderiler