İştah Artırmanın Yolları

Ocak 9, 2014

Yemek yemede zorlanıyormusunuz. İşte sizlere İştah artırmanın yolları.
Yemek yeme arzusuyla dolu olmak iştah olarak adlandırılır. Açlık hissi yani iştah kişiden kişiye değişirken, bazıları azaltmaya bazıları artırmaya bakar. Ruh sorunları, depresyon, anksiyete, stres ve bazı ilaçlar iştah kaybına neden olabilir. İştah kaybı ile karşı karşıya kalındığı zaman, hayatta kalmak için yemek ve su dikkatli ölçüde alınmalıdır. Tedavi edilmediği takdirde, bu fonksiyon bozukluğu bağışıklık sistemini zayıflatarak zarar verir. Vücut besinlerden mahrum kaldığında fonksiyonlarını yitirerek her türlü hastalığa yol açabilir.
Güvenli ve etkili bir şekilde doğal yollarla iştahınızı artırabilirsiniz. Beslenme düzeninize tarçın ekleyin. Bu baharat doğal bakımdan iştahı artırır. Ayrıca güçlü bir bileşik olan hydroxychalcone içerir. Elma, buğday ekmeği ve kakao tüketin, ayrıca tarçını da mutlaka ekleyin. Yaz aylarında acı kavun yiyin. İştah açar. momordicine, lektinler içerir, sindirim sistemine yardımcı olur charantine gibi güçlü maddeler içerir. Karahindiba kök kapsülü alın. Karahindiba kökü doğal bir iştah uyarıcısıdır. Bu maddeler sindirim sistemini uyarır, iştahı artıran inülin içerir. Önerilen doz günde 500 mglık kapsüldür. Karaağaç bitkisi kapsülü tüketin.

Güçlü polisakkaritler içerir. Sindirimi ve iştahı kolaylaştırır. Aynı zamanda bulantıyı önler. Günde bir iki kez 500 mg lık tüketilebilir. Portakal kabuğu tüketin. Gazı azaltmaya yardımcıdır. Sindirimi geliştirir. lenfatik sistem ve iştah açma teşvikini sağlar. Glikozitler içerir. Portakal ve peynir rendesi beraber tüketilebilir. Portakal kabuklarını suya ekleyin. İştah açmak için bu suyu sabahları için. 1 bardak suyu cezvede kaynatın. Tam kaynamaya başladığı zaman, çay kaşığının ucu ile, tuzu suya karıştırın. Soğuyunda, çocuğunuzun burnuna damlatın. Taze zencefil, çok iyi bir iştah açıcıdır. Taze zencefili, yemeklerine ve çorbalarına 1 dilim katın.

 

Bir cevap yazın