Hızlı ve pratik makyaj nasıl yapılır?

0

Zaman anlamında dar bir sürenizin olduğu ve acil olarak makyaj yapmanız gerektiği günler veya geceler olmuştur. Peki, bu gibi durumlarda nasıl kısa sürede güzel ama hızlı makyaj yapabilirsiniz? İşte size önerilerimiz.

Pratik makyaj için en aşikâr olan kısıtlı zamanınızın olduğudur. Bu gibi durumlarda ise sizin için en sağlıklı, düzgün ve çekici etkiyi oluşturacak olan soft (yumuşak) renkler kullanmak olacaktır. Zamanınızın az olması ve acele bir şekilde makyaj yapmanız gerektiği için kısa sürede işlemimizi bitirmeliyiz. Aksi takdirde yaptığımız makyajı taşırabilir ve bozma tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliriz. Yapmış olduğumuz makyaj hatalarının kısa sürede giderilmesi için elimiz her zaman soft ürünlere gitmesi bizim yararımıza olacaktır. Zira koyu renkler makyaj hatalarını çok daha fazla gösterecektir.

Peki, hatalar yapmadan ve en iyi şekilde makyajımızı en iyi şekilde nasıl yapabiliriz? İşte sizlere önerilerimiz;
İlk olarak kullanmış olduğumuz soft özellikli kapatıcımızı yüzümüze orantılı bir şekilde dikkatlice dağıtmalıyız. Bunu yapmak bize pratik makyaj çözümü için iyi etki oluşturacaktır. Eğer kapatıcı olarak ise pudrayı tercih ettiysek yatay makyaj fırçası ile küçük dokunma işlemleri ile noktasal şekilde fırça yardımı ile yüzümüze uygulamalıyız. Yatay şekilde sürme işlemini uygularsak pudrayı cildimize tam anlamıyla dağıtmış ve düzgün bir şekilde uygulamış olamayız ve bu size problem çıkarabilir.

Kapatıcı işleminin ardından kullanacağımız allık için ise dikkatli ve özenli davranmamız gerekmektedir. Çünkü özensiz bir allık sürme işlemi sonucunda yüzümüzün bir kısmında artıkların kalmasına sebep olabiliriz. Allık’ ı iyice dağıtmak ve pürüzsüz bir makyaj için dağıtma işlemine öncelikle elmacık kemiklerimizden başlamamız son derece önemlidir. İşlemi bu şekilde yaparak fazlalıkların aşağı doğru dağılıp yayılmasını sağlayabiliriz. Bunun için ise size bir ipucu verebiliriz. Kullanmış olduğumuz allık fırçası büyük olmamalıdır. Küçük bir allık fırçası daha doğal bir etki sağlayacağı gibi yapabilecek olduğumuz hatalarımızı en alt seviyeye indirmemize olanak sağlayacaktır.

Sıra gözlerinizin için yapmanız gereken işlemlere geldi. Bu adıma da en az diğerleri kadar dikkat etmelisiniz. Çünkü bir makyaj da en belirgin olanlardan birisi de göz makyajıdır. Bu yüzden karşıdan bakıldığında kusursuz bir etki oluşturmalı ve en çekici ilgiyi uyandırmalıdır. Bunun için ise göz kalemini eyeliner gibi ince ve titiz bir şekilde kullanmalıyız. Zamanımızın kısıtlı olmasından dolayı muhtemelen taşırabilir ya da bozabiliriz. Bundan dolayı en mantıklı ve en pratik çözüm göz kaleminizi çekip, parmak uçlarınızın yardımı ile hafifçe dağıtma işlemi uygulayabilir ve isteğimiz şekilde şekil verebiliriz.

Gözlerimiz için yapacağımız ve kısa sürede sonuçlanması gereken diğer işlem ise rimel sürme uygulamasıdır. Rimel seçiminde ise önemli olanlardan birisi de öncelikle eski veya kurumuş olmamasıdır. Özellikle bu gibi hızlı ve pratik makyaj yapmanız gerektiği anlarda bunun önemi oldukça yüksektir. Eski veya kurumuş rimel kullanımı kirpiklerimizde parçalar bırakacağından yapmış olduğumuz makyajın amatör havası uyandırması muhtemeldir.

En son olarak ise ruj işlemi gelmektedir. Tenimize uygun ve hoşnut olduğumuz bir ruj seçmemiz makyajımızın güzelliği açısından şüphesiz önemi yüksektir. Ruj seçiminde renk olarak ise doğal görünebilecek ve soft renklerden oluşan bir ruj seçmemiz yerinde olacaktır. Yaptığımız makyaj pratik makyaj olduğundan ve en önemlisi hafif makyaj türü olduğundan ruj işleminizin kötü olması, yapmış olduğunuz tüm işlemleri çöpe atmanıza neden olacaktır.

Bu işlemleri geçekleştirdikten sonra ise artık hızlı makyajınızı tamamlamış oluyorsunuz. Unutmayın hızlı, hafif ve pratik makyaj için en önemli olanlardan biri de kusursuz görünecek bir makyajdır. Bunun için ise bazı noktalara dikkatli davranmak gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.