Günlük Yumurta Tüketimi Ne Olmalı?

Beslenme uzmanları protein deposu yumurtayı soframızdan eksik etmememizi ve günde 3-4 adetten fazla tüketilmemesi gerektiğini söylüyor.
Protein bakımından zengin olan ve aynı zamanda sabah kahvaltılarının da olmazsa olmazı yumurta hakkında yapılan ilmi araştırmalar neticesinde, gün içinde yumurtayı çok fazla tüketmenin tıpkı sigara içmek gibi büyük zararları olduğu ortaya çıktı. Kişinin yaşı ve haftalık yumurta tüketimi göz önünde bulundurarak yapılan araştırmalarda bakın günde kaç tane yumurta yemenin sağlık açısından zararları bulunuyor.

Yumurtanın günde aşırı bir şekilde tüketilmesi bir kalp hastası çeşidi olan arterlerin hızla kalınlaşmasına sebep olmakta ve buna da en çok yumurtanın sarısı yol açmaktadır. Fazla miktarda yenen yumurta sarısının konu başında söylediğimiz gibi sigara kadar zararları bulunmaktadır. Karotid duvar kalınlığına neden olan yumurta sarısı aynı zamanda yaşlanma hızını da arttırmaktadır.

Günde yenecek yumurta miktarı ikiyi geçmemelidir. Hele ki kalp hastalıklarına yakalanma riski yüksek olan bu uyarıyı daha bir dikkate almalıdır. Yumurtanın günde 3-4 adetten daha fazla tüketilmesi kalp hastalığına yakalanma riski olanlar için büyük risk teşkil ediyor. Dikkatli olmakta ve ideal miktarda yumurta tüketmekte yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku