Evden Yapılabilecek Ek İşler

Teknoloji çağındayız ne de olsa… Teknoloji bize evden de kariyer geliştirme ve para kazanma imkanı sağlıyor. İnternet üzerinden yapılabilecek hemen hemen tüm işler aslında ofise gerek bırakmayan işler. Resim yapma, yazı yazma, illüstrasyon gibi yaratıcı alanlar da özellikle evden para kazandıra meslekler. Ama homeoffice çalışma olanağı sağlayan işler bunlarla da sınırlı değil.

İş kurmak isteyen ama bunun için bir ofis açmaya gerek kalmasın isteyenlerdenseniz ya da yeni bir anne olarak home office çalışmaya niyetliyseniz, evden yapılabilecek iş seçeneklerine gelin birlikte bakalım. Yaptığı işten sıkılanlar için ilham verici olabilir…

Ders verme
Akademik ya da müzikal türde bir uzmanlık alanınız varsa, evde eğitmenlik yapabilirsiniz. İlkokul düzeyi matematik, Türkçe gibi derslerden daha ileri yaşlar için İngilizce’ye geometriye, hatta yogaya kadar değişik alanlarda ders verecek öğrenci bulmakta güçlük çekmezsiniz.

Yemek pişirme
Mutfakta olmayı seviyorsanız, yemek ya da pasta, börek pişirmekten zevk alıyorsanız, evinizi lisanslı bir üretim merkezine dönüştürebilirsiniz. Pişirdiklerinizi restoranlara ya da pastanelere satabilirsiniz.

Yazı ve illüstrasyon
Bugüne kadar başka bir iş yapıyordunuz ama içinizde hep bir yazarlık sevgisi mi vardı? Bu alanda kendinizi yetenekli hissediyorsanız serbest yazarlık ya da editörlük yapabilirsiniz. Fakat editörlük için deneyiminizin olması önemli. İçeriğe ihtiyaç duyan yayın organlarıyla sözleşme yapıp onlar için üretime geçebilirsiniz. Benzer bir iş de illüstratörlük ve grafik tasarımcılığı. Bu işlere yeteneğiniz varsa, aranan bir eleman olabilirsiniz.

Çevirmenlik
Yabancı diliniz varsa neden bunu değerlendirmeyesiniz? Bunun için kitabevleriyle ya da tercüme bürolarıyla anlaşma yapabilirsiniz.

Fotoğraf rötuşu
Fotoğraf rötuşçusu olmak kulağa biraz garip gelebilir ama böyle bir iş de var hayatta. O sıska mankenleri daha da sıska, pürüzsüz tenleri daha da pürüzsüz yapan sihirli ellerden söz ediyoruz. Evden yapılabilecek harika bir iş! Pek çok düğün fotoğrafçısı ya da moda fotoğrafçısı çektikleri binlerce fotoğrafa retouch yapabilecek birilerine ihtiyaç duyarlar. O kişi neden siz olmayasınız? Öncelikle Photoshop programıyla fotoğraf temizlemeyi öğrenmeniz ve bu alanda kendinizi geliştirmeniz gerekiyor tabii.

El yapımı ürün satışı
Aksesuar tasarlamayı seviyorsanız bunu neden bir işe dönüştürmeyesiniz? Rengarenk boncuklar ve zincirlerle yarattığınız şık aksesuar tasarımlarını ya da örgü giysileri Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com, Sahibinden.com gibi satış sitelerine koyarak değerlendirebilirsiniz. İşi daha da büyütmek isterseniz kendi adınıza bir satış sitesi kurup satışlarınızı internet üzerinden yönetebilirsiniz.

Danışmanlık ve koçluk
Pazarlama ya da satış danışmanlığı, yaşam ya da kariyer koçluğu gibi uzmanlık alanlarınız varsa, danışmanlık almak isteyenleri evinize davet ederek veya kişi ya da şirketlere giderek eğitim verebilirsiniz.

Serbest muhasebe
Mesleğiniz muhasebecilikse ve sabahtan akşama kadar bir ofiste çalışmak istemiyorsanız, anlaştığınız firmaların kayıtlarını ve hesaplarını evden tutabilirsiniz.

Masaj
Pek çok masör ya da masöz bu becerilerini evden yapılan bir işe çevirmeye başladı bile. Müşterilerinizi kendi evinize çağırıp masaj hizmeti verebilirsiniz. Benzer bir iş güzellik uzmanları için de geçerli. Evde cilt bakımı ve kuaförlük hizmetleri verilebiliyor. Müşteri bulmak için kendinize bir web sitesi açabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku