Erkek Bebek İsteyenler İçin

Landrum Shettles adlı İngiliz bir doktorun araştırmaları sonucu geliştirilen, basit, maliyetsiz ve her çiftin uygulayabileceği bir yöntemdir. Bu yöntemin uygulama prensibi, erkek çocuk için kadının yumurtlamasına en yakın zamanda cinsel ilişkiye girilmelidir. Kız çocuk isteyen çiftler ise, yumurtlamadan 3 ile 5 gün önce cinsel ilişkiye girilmeli ve sonra bir daha yapılmamalıdır.

Bu teoriye göre yumurtlamadan 2 gün önce ilişkiye girilirse kız çocuk, yumurtlamadan sonra veya yumurtlama gününde ilişkiye girilirse erkek olacağı iddia edilmektedir. Yine bu yönteme göre, yüzeysel ilişki ile kız, derin cinsel ilişki ile erkek olma ihtimali artmaktadır. İlişki sırasında kadın orgazm olmaz ise kız, orgazm olur ise erkek olma ihtimali yüksek olmaktadır.

Daha bilimsel olan bu metot için, erkek bebek isteyen çiftlerde %80, kız bebek isteyenlerde ise %75′lik bir başarıya ulaşıldığı söylenmektedir. Fakat verilere göre bu oranlar erkek bebek isteyenlerde %60, kız bebek isteyenlerde ise %65′tir. Shettle’ın teorisi tamamen ovülasyon periyoduna bağlı bir zamanlama ile alakalı. Eğer çift erkek istiyorsa, döllenme annenin ovülasyon periyoduna en yakın zamanda gerçekleşmelidir. Eğer kız isteniyorsa ovülasyondan 3-4 gün önce döllenme olmalıdır. Teorik olarak bu metot işe yarıyor. Çünkü babadan gelen X kromozomlu gametler (kız) daha büyük ve daha yavaştır fakat uzun yaşarlar. Y kromozomlu gametler (erkek) ise daha küçük ve daha hızlıdır fakat kısa yaşar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku