Ellere Parafin Bakımı Nasıl Yapılır ?

0

Yaşadığımız soğuk kış günlerinin ardından cildimizin hava koşullarından olumsuz etkilendiği bir gerçek. Soğuk havalar nedeniyle kuruyan, kimi zaman pul pul dökülen ellerinizin de vücudunuzun diğer bölgeleri gibi yoğun bir bakıma ihtiyacı var. Hele ki ellerin estetik yapılmayan tek yer olduğunu düşünürsek ellerinize iyi bakmanızın gerekliliği daha da ortaya çıkıyor. El ve ayaklarınızın olumsuz koşullara ve zamana meydan okuyarak her zaman yumuşacık olmasını istiyorsanız, tercih edeceğiniz yöntemlerden birisi de parafin ile yapılan el ayak bakımları.

Güzellik merkezleri ve kuaför salonlarında giderek yaygınlaşan bu yöntemde, işin sırrı parafin öncesinde kullanılan kozmetik üründe! Parafin altına sürülen ürün, yaşlanmaya karşı etkili, nemlendirici ve besleyici maddeler içeriyorsa ve ince moleküllerden oluşmuşsa parafin ile cilt arasına hapis olarak parafinin ısısı sayesinde aktive oluyor ve cildin derinliklerine kadar işleyip hücre yenileme görevini orada yerine getirebiliyor.

Cilde dolgunluk veren kolajen ve elastikiyetini sağlayan elastin, yaşlanmayla cildimizde azalır. İçerdiği yoğun elastin ve kolajen sebebiyle Parafin T Elastinli ve Kolajenli Emülsiyon Krem cildinize özellikle ellerinize kaybettiği gençliği geri kazandırıyor. Kırışıklıkları, çatlakları önlüyor, yaşa bağlı olarak ellerde oluşan kahverengi lekeleri engelliyor. İçerdiği bitkisel ekstreler, lanolin gibi maddeler cildi yeniliyor, nemlendiriyor, yumuşacık yapıyor.

Önce Depilissima Antibakteriyal Temizleme Jeli İle temizlenen ellere Parafin T Elastinli ve Kolajenli Emülsiyon ile iyice masaj yapılarak ürün yediriliyor. 38-400 C de eriyen, peygamber çiçeği özü, E Vitamini ve ayçiçek tohumu ile zenginleştirilen yüksek kaliteli Paraffin T pembe parafine batırılan eller, naylonlanıp özel havlu eldivenin içinde bekletiliyor. 15 dakika bekleme süresi sonunda mumdan bir eldiven gibi tek hareket ile kolayca ellerden sıyrılan parafin atılıp ellere üre, palmiye yağı, ginseng gibi maddeler içeren Paraffin T Koruyucu El Kremi sürülüyor. Bu krem ellerin uzun süre aynı güzelliğini muhafaza etmesini garantiliyor, bakımın etkisini güçlendiriyor.

İstenilen sıklıkta yaptırılabilen parafin el bakımında,uzun süreli etkiyi elde edebilmek için kaliteli ürün kullanmak şart.Kuaför ve güzellik salonları ise tercihini çabuk eriyen, yumuşak ve kaliteli parafinden yana kullanıyor.

Parafin ürünleri ile düzenli yapılan parafin bakımları sayesinde pek çok hanımın elleri 10 yaş gençleşiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.