Diş bozukluklarına estetik müdahale!

Dişlerin bozuk olması nedeniyle uygulanan bir estetik müdahaledir.

Dişlerin bozuk olması nedeniyle uygulanan bir estetik müdahaledir. Daha çok dişler arasındaki boşlukların kapatılması birbiri üzerine binen dişlerin düzeltilmesi, çarpıklıkların giderilmesi, diş ve dudak arasındaki hizalamayı doğru şekilde yapmak adına gerçekleştirilir. En çok çocuk yaşlardaki hastalarda kullanılmakla beraber yetişkinlerde bu çözüme başvurabilmektedir.

Diş bozuklukları kadınların takıntılarından sadece biridir. Çoğu kadın bu durumu düzelttirmek adına bu çözüm yoluna başvurabilmektedir. Bu bozukluk psikolojik olarak kadınları etkilediği için gerekli görüldüğünde diş teli takılarak tedavi edilmelidir. Bozukluklar ortadan kalktığında kadınların kendilerine olan güvenleri yerine gelirken artık daha rahat gülümsemeye başlarlar. Bir kadın için gülümsemek vazgeçilmez bir olgudur. Bu yüzden gülüşlerini güzelleştirmek isteyen birçok kadın bu yola başvurabilir. Bu açıdan bakıldığında çok önemli bir estetik araç olarak görülmektedir.

Tedavi bir diş hekimine başvurularak gerçekleştirilir. Eskiden metal paslanmaz teller ile yapılan bu uygulama günümüzde halen devam etmekle birlikte daha çok şeffaf teller ve anti- bakteriyel teller ile sürdürülmektedir. Bir diş ve ağız muayenesinden sonra diş doktorunuz uygun görürse bu tedaviyi size uygulayabilir. Hastadan hastaya değişmekle birlikte yaklaşık bir seneye kadar dil telleri dişinizde bekletilir. Dişleriniz düzelene kadar bu durum sizi rahatsız edebilir fakat teller çıkarıldığında güzel bir gülüşe kavuşmak her şeyi size unutturacaktır.

Kaynak : haber7.com

İlgili gönderiler