Cildi Sıkılaştıran ve Nemlendiren Besinler

0

Cildinizi sıkılaştıran ve aynı zamanda da ciltteki nemi tutma özelliği sağlayan meyve ve sebzeleri biliyor musunuz?

Cildimizin ışıl ışıl parlamasını ve bakımlı görünmesini istiyorsak cilt bakımı kadar beslenmemize de dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü cildimizin güzelliği, parlaklığı ve gerginliği besinlerle dorğu orantılı.
Vitamin deposu olan meyve ve sebzelerin bazılarında bulunan vitaminler cildinizin daha sıkı ve parlak olmasını sağlıyor. Aynı zamanda da nem tutma özelliği ile cildinizin kurumasını önlüyor.

Daha fazla mesaj

İşte cildinize iyi gelen besinlerden bir kaçı:
Cildimizin yenilenmesini ve ölü hücrelerden arınmasını istiyorsak içeriğinde A vitamini bulunan kremleri kullanmaya özen gösteririz. A vitamini hem cildin rengini dengeler hem de aynı zamanda lekelerin oluşumunu engeller.Peki ya içinde yüklü miktarda A vitamini bulunan sebzeler ve süt ürünlerine ne demeli?

Cildinizin su tutma kapasitesini arttırmak istiyorsanız içinde A vitamini bulunan sebze ve meyveleri daha çok tüktmelisiniz. Cildinizin gerginliğini koruyan bu vitaminleri. balık yağından yumurtadan sütten karaciğer ve tereyağından alabilirsiniz. Aynı zaman da peynirin de içinde A vitamini bulunduğu için cildinize gerekli olan iyileştirmeyi yapacaktır.

Süt ürünlerinden sonra sebzeleri saymak gerekirse, cildinizin gerginliğini arttıran sebzeler arasında, havuç, ıspanak, lahana, biber, brokoli, koyu yeşil sebzeler, mango, portakal ve mandalina bulunuyor.
Uzmanlar cildimizin günlük A vitamini ihtiyacının 800-900 miktogram oranında olmasını söylüyor. Ortaboy bir mangoda yaklaşık 800 mikrogram A vitamini bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.