Bebek Nasıl Giydirilmeli?

Bilinmesi gereken 3 önemli madde vardır.

Bebek üşüdüğü zaman nefes alma hızı artar ve huzursuzlaşır, Üstelik bebeklerin en büyük ısı kaybı başlarında olur, Bebeğin üşüdüğü ellerinden veya ayaklarından değil, giyimli olan bir bölgesi ellenince anlaşılır.

Bebeğinizi giydirirken bu noktaları atlamayın:

Yeni doğan döneminde bebeğinizi yatak, karyola veya değiştirme masası gibi düz bir yüzeyde giydirin. Bebeğinizin kafasından bir giysiyi geçirirken, yakasını açın. Burnuna ve kulaklarına dikkat edin. Düğmeli değil, çıt çıtlı tulumları tercih edin. Kollarını giydirirken, elinizi kolun içine sokarak, bebeğinizin elini kavrayın ve daha sonra kolu geçirmeye özen gösterin. Giysilerini çıkarırken, sırtını ve başını destekleyerek önce kolları çıkarın.

Hangi kumaşlar tercih edilmeli?

Bebeklerin cildi oldukça hassas olduğundan, tene temas edecek giysilerini yüzde 100 pamuklu kumaşlardan üretilmiş olması önem taşır. Bu tür kumaşlar bebeği terletmez, cildini tahriş etmez. Ayrıca sık yıkamaya uygundur. Giysinin yıkama talimatında yazılı kurallara uyulduğu sürece uzun süre de dayanır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku