Aldatan erkek nasıl anlaşılır ?

Size ve çocuklarına olan ilgisi azaldıysa, eskisinden çok daha fazla kendine önem veriyor ve yeni kıyafetler alıyorsa, rejim ve spor yapıyor kilo vermeye çalışıyorsa, durduk yere kavgalar çıkarıyor ve sizi aşağılıyorsa dikkatli olmak lazımdır. Ayrıca, cep telefonu ile sürekli mesajlaşıyor, cep telefonunu ortalarda bırakmıyorsa, eskisinden çok daha fazla para harcıyorsa, akşamları iş yemekleri ve hafta sonları şirket toplantıları sıklaştıysa sizi aldatıyor olabilir.

Yapılan araştırmalarda, erkeklerin aldatma eylemine farklı cinsel heyecanlar için girdiği anlaşılmaktadır. Erkek, doğası gereği avlanmayı ve av peşinde koşmayı sever. Genelde rutinleşen evliliklerde veya erken yaşlarda evlenen çiftlerde oluşan bu heyecan arayışı, aldatma eylemini beraberinde getiriyor. Erkek aldatmasında, farklı bir cinsellik arayışı ve heyecan vardır.

Daha fazla mesaj

Aldatma eylemini yapan kadınların, sadece aşık olduklarında aldattığı ortaya çıkmıştır. Yapılan istatistiklerde kadın aşık olmadan aldatmıyor, fakat erkek hormonlarına yenik düşüyor. Pek çok uzman, aldatmanın genler ile ilgili bir durum olduğunu söyleseler de, aldatmak kendini oyalamaktan ve kandırmaktan başka bir şey değildir.

Eşinizin bu olayı anlayışla karşılayacağından eminseniz eğer (bunun pek mümkün olduğunu sanmıyorum doğrusu, çok az insan böyle bir duruma anlayış gösterebilir) eşinize ancak o zaman anlatın. Durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale getirebilir eşinize anlatmanız. Evli kadın ve erkeklerin ilgisini çeken birileri olabilir her zaman. Duygularınızı kontrol edemeyebilirsiniz ama davranışlarınızı kontrol edebilirsiniz. Duygularınız nedeniyle kendinizi suçlamayın. Yanlış davranışlarınız olduysa bile yaşadıklarınızdan ders alarak tekrarlamadığınız takdirde zamanla daha iyi hissedeceksiniz. Madem ki eşinizi seviyor ve ondan ayrılmak istemiyorsunuz duygularınızı kelimelerle ifade edemiyor olsanız bile davranışlarınızla ifade edin. Bir uzmandan yardım almanız iyi olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.